Історія школи

Черкаська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №28 ім. Т. Г. Шевченка
Черкаської міської ради Черкаської області
Адреса: 18029, вул. Героїв Майдану, 3, м. Черкаси. Телефон: (0472)66-18-95, факс: (0472)66-18-25. Е-mail: sch28@ukr.net.
Шкільний сайт: https://sch28.ukraina.org.ua
Загальноосвітня школа № 28 введена в експлуатацію 1 вересня 1982 р.
1 серпня 2003 року загальноосвітня школа реорганізована у спеціалізовану школу № 28. У 2014 році школі присвоєно ім'я Тараса Григоровича Шевченка.
З 1994 року школу очолює Скорик Тетяна Андріївна. Єдиною командою працює адміністрація школи: заступники Гнєзділова Марія Володимирівна, Кобильник Оксана Вікторівна, Нянько Олена Володимирівна, Спекторенко Ольга Костянтинівна, педагог-організатор Цимбалюк Людмила Борисівна.

МІСІЯ ШКОЛИ - створити сприятливі умови для навчання, духовного та індивідуального розвитку всіх учнів з урахуванням їх можливостей, здібностей, пізнавальних інтересів і нахилів, здатних до самореалізації та професійного самовизначення у суспільстві, що швидко змінюється.
МЕТА ШКОЛИ:
- розвивати у дітей мотивацію до розвитку та реалізації особистісних якостей, здатності до духовного та творчого задоволення своїх можливостей у суспільному житті;
- ефективно застосовувати у навчально-виховній діяльності форми і методи індивідуального, особистісно зорієнтованого, диференційованого підходу до розвитку особистості дитини;
- опанувати сучасні способи використання інформаційних технологій у
навчально-виховному процесі, сформувати потенціал для їхнього використання.

Функціонує 47 навчальних кабінетів, комбінована майстерня, кабінет обслуговуючої праці, актовий та спортивний зали, бібліотека, шкільні їдальні, медичний кабінет. Обладнано 3 навчально-комп’ютерні комплекси в конфігурації 1+10(2007 рік), 1+13 (2012 рік) та 1+14 (2016 рік, 15 комп’ютерів заклад отримав як переможець проекту Go Camps в рамках безоплатної допомоги Уряду Китайської Народної Республіки). Усі три комплекси та бібліотека підключені до мережі Інтернет. На 1 робоче місце, оснащене комп’ютером, припадає 24 учні 1-11 класів та 19 учнів 5-11 класів. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій.

У школі навчається 1060 учнів. Працює 82 учителі, із них: 10 мають педагогічне звання „учитель-методист“; 21 – педагогічне звання „старший учитель“; 38 учителів мають кваліфікаційну категорію „спеціаліст вищої категорії“; 1 – кандидат філософських наук; 4 учителі нагороджені нагрудним знаком „Відмінник освіти України”; 4 учителіПочесною грамотою Міністерства освіти і науки України.

У школі з першого класу поглиблено вивчається англійська мова, з п’ятого класу – друга іноземна мова (німецька або французька), факультативно вивчається третя мова – польська. З восьмого класу поглиблено вивчається українська мова та література.

Учні та педагоги школи – активні учасники міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних проектів: FLEX; „Україна – Польща: разом до Європи“; проекту «Літні мовні табори» ГО «Go Global», Корпусу Миру США в Україні (залучення волонтерів для вивчення англійської мови як іноземної, 2014-2016 роки); „Класна школа“; «Відкрита Польща» (Угода з Фундацією Центральноєвропейської академії навчань та сертифікації м. Бидгощ від 15.12.2014 р.); співпраця з Гете-інститутом з підготовки учнів до складання іспитів на знання німецької мови за рівнями А1, А2, В1, В2; Всеукраїнського проекту “Молодь обирає здоров’я”, проекту „Молодь за здоровий спосіб життя“; Міжнародних (Не)конференцій «Ed Camp» (м. Харків, м. Кіровоград, М. Полтава, м. Черкаси).

Школа ативно співпрацює з Інститутом педагогіки Національної академії педагогічних наук (Договір про наукове співробітництво від 15.01.2015 року) з метою координації діяльності та взаємодії у науково-педагогічному проекті «Школа майутнього» (наказ МОНУ №216 від 04.03.2016 року).

Школа активно впрваджує інформаційно-комунікаційні технології для проведення

  • он-лайн консультуваня практичним психологом та соціальним педагогом учнів та батьків;
  • навчання учителів за курсом «Сервіси Google»;
  • індивідуальних консультацій для дітей за їх запитами у позаурочний час;
  • дистанційного навчання дітей з особливими потребами;
  • лекцій в режимі он-лайн викладачами ВНЗ для обдарованих дітей;
  • спілкування зі школами-партнерами;
  • роботи у Міжнародному проекті «Класна школа»

та забезпечує доступ до електронних навчальних ресурсів, вебінарів, інтернет-конференцій, інтернет-олімпіад, інтерактивних конкурсів тощо.

Серед учнів школи у 2015-2016 навчальному році 32 переможці міського та 9 переможців обласного етапів Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін; 17 переможців міського та 16 – обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. У 2016 році 3 учні школи були учасниками ІІІ (Всеукраїнського) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, 2 учні посіли І та ІІІ місця.

Попов Максим упродовж 2015-2016, 2016-2017 навчальних років є стипендіатом Президента України. Останні п’ять років учні школи є стипендіатами міського голови та обласної стипендії для учнів-переможців Всеукраїнських та обласних олімпіад і конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

Школа виховує громадсько активних учнів. Команди КВК, ДЮП, ЮІР школи – переможці міських та призери обласних змагань. Рій „Ратиборець“ – учасник Всеукраїнського етапу дитячо-юнацької військово-патріотчної гри „Сокіл (Джура)“, посів ІІІ місце у квесті „Шляхами козацької слави“. Четверо учнів відзначені стипендіями міського голови в номінації „За активну участь в суспільно-громадській діяльності». Лідери учнівського самоврядування представляли Черкащину 1 червня 2015 та 2016 років на зустрічі з Президентом України П. Порошенком.

Для задоволення освітніх запитів учнів у школі функціонують гуртки різних напрямів. Активно працює волонтерський загін, проводяться акції на допомогу бійцям АТО та постраждалим і сім’ям учасників АТО.

У школі діє музей „Народознавство“; музейна кімната „Сторінки визволення м. Черкаси“, у якій представлена виставка, присвячена АТО; у 2015 році створено куточок пам’яті „Небесної сотні“, встановлено меморіальну дошку загиблому в АТО випускникові школи Вергаю Віталію.

Школа має партнерські зв’язки з навчальними закладами Польщі, міст України Київ, Львів, Луцьк, Кривий Ріг, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Біла Церква, Слов’янськ. З учнями м. Слов’янська школярі підтримують постійні зв’язки.

Поділитися: